Monthly Archives: Жовтень 2018

ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА АГРАРІЇВ: ЩО МАЄМО НА СЬОГОДНІ ТА ПЛАНИ НА 2019 РІК …

 

Вчора, 30 вересня 2018 року відбулася дискусія на тему державної підтримки фермерів у 2018 році та перспективи її продовження у 2019,  у рамках  круглого столу «Розвиток фермерства в Україні: проблеми та перспективи» на виставці «ІнтерАГРО 2018», яку організовувала агенція AgroNews спільно з головою комітету АФЗУ Іваном Слободяником.

DSC_5923 DSC_5931

Те, що проблем з реалізацією цієї державної програми достатньо – визнав навіть сам очільник аграрного відомства, а вірніше в.о. міністра Максим Мартинюк. Важко судити про величину цієї проблеми, бо програма почала працювати лише в квітні, а фактичні дані деякі аналітичні агенції наводять станом, в кращому випадку, на серпень 2018 року.

Але те, що ця програма взагалі існує і кошти на підтримку фермерів дійсно є – вже великий плюс. А її недолугість, сподіваємось, Мінагрополітики виправить, для того там і працює заступником міністра наш представник, 1-й віце-президент АФЗУ Віктор Шеремета.

Та все ж спочатку зупинимося на проблемах які є.

  1. 1.     Мабуть головне. Отримати любу підтримку (мається на увазі з отого «фермерського мільярду») можуть лише ті фермерські господарства чи кооперативи, які вже стоять «на ногах», та мають певні вільні кошти.

Аграрний бізнес інвестує в біоенергетику.


НаAgroEnergyDAY 2018  говоритимуть про екологію, економіку та енергонезалежність

 Agronergyday_250x104_2-01

«Біоенергетика як інвестиції майбутнього» – топ-тема міжнародного форуму біоенергетичних технологій та альтернативної енергетики в агробізнесі AgroEnergyDAY 2018, який відбудеться 30-31 жовтня в Міжнародному Виставковому Центрі(м. Київ, Броварський проспект 15, пав. №1, конф.-зал №1).

Форум відбудеться в рамках 12 міжнародної виставки сільськогосподарської техніки  та обладнання «ІнтерАГРО 2018».

ПРОЕКТ НОВОГО СТАНДАРТУ НА ПШЕНИЦЮ

 image002

Інститут зернових культур НААН України повідомив про розроблення

проекту нового стандарту на пшеницю ДСТУ 3768: 201 «Пшениця. Технічні умови». Cтандарт розроблений на заміну чинного національного стандарту ДСТУ 3768: 2010.

Розробники пропонують всім зацікавленим аграріям долучитися до розробників Стандарту та надіслати свої зауваження та пропозиції.

 Проект для ознайомлення розіслано Комплексним передплатникам 

Адреса та строк подання коментарів:
ДУ Інститут зернових культур НААН України,
вул. Володимира Вернадського, 14, м. Дніпро, 49027, Україна,

ТК 170 „Зернові культури та продукти їх переробки”.

тел./факс: (0562) 36-26-18;
e-mail: tk170@ukr.net

Строк подання коментарів – 60 календарних днів з дня оприлюднення повідомлення

Умови Комплексної передплати

ВИСТУП ВАДИМА ІВЧЕНКО НА ЗБОРАХ ФЕРМЕРІВ ПІВДНЯ УКРАЇНИ

Фото_2

“Необхідно зрозуміти, що нічого не буде змінюватися поки ми не побудуємо державну систему яка буде захищати кожного підприємця що працює на селі”. В. Івченко, 25.09.2018 р., м. Одеса 

На сьогоднішній день в аграрному секторі економіки України працює 45 тисяч сільськогосподарських підприємств, з них 34 тисячі це фермерські господарства, з яких 28 тисяч обробляють земельні угіддя площею до 500 гектарів. За даними Державної фіскальної служби України ще 22 тисячі з них мають обіг коштів до 1 млн гривень, а ще 5 тисяч – від 1 до 10 мільйонів. Це є один сегмент сільськогосподарських товаровиробників. Другий сегмент – це одноосібні селянські господарства, частина з яких знаходиться в «тіні» і не сплачує податків, хоча і виробляє сільськогосподарську продукцію.

ЗБОРИ ФЕРМЕРІВ ЦЕНТРАЛЬНИХ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ!

Асоціація фермерів та приватних землевласників України, Союз сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів, Союз українського селянства,  спільно з ТОВ «Господар ЕЦ» 9 листопада 2018 р. в м. Черкасах проводить збори фермерів, кооператорів, власників ОСГ центральних областей України: Черкаської, Кіровоградської, Київської, Дніпропетровської та Полтавської областей.

Місце проведення: м. Черкаси, приміщення кінотеатру «Україна», вул. Смілянська, 21

На зборах буде обговорена кризова ситуація в сфері земельних відносин, здійснено аналіз реалізації першого року „Концепції розвитку фермерських господарств та сільськогосподарських кооперативів”, використання коштів Державного бюджету на їх підтримку, реалізації обіцянок Уряду по захисту від рейдерства та законодавчого врегулювання передачі фермерських земель постійного користування у власність фермерським господарствам.

Підготовку та проведення зборів доручено першому віце-президенту АФЗУ Віктору Гончаренко.

Організатори запрошують на цей захід сільгоспвиробників для безпосереднього спілкування, обговорення проблемних питань які виникли в реалізації Концепції та державній підтримці, донесення їх до влади та напрацювання пропозицій по їх усуненню.

До участі в зібранні будуть запрошені керівництво Мінагрополітики, депутати місцевих, районних, обласних рад та ВРУ.

 

ВФУ