Monthly Archives: Липень 2018

Органічне виробництво – новий закон, нові вимоги

10 липня Верховна Рада ухвалила Закон України «Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції». 30 липня Президент Петро Порошенко підписав цей закон. В цьому документі передбачені вимоги до засад правового регулювання органічного виробництва, обігу, маркування та ринків органічної продукції і напрямки державної політики в цій сфері.

Зростання цін на молоко в АВМ очікують вже з 1 серпня

Як показав аналіз закупівельних молочних цін за перше півріччя поточного року надходження молока по сировині екстра ґатунку склало 287,7 тис. т, що складає 21% в загальному об’ємі промислового молока, закупленого молокопереробними підприємствами. Попит на цей ґатунок молока відбився і на його ціні. Так за липень ціна зросла на 13 копійок і в середньому становить з урахуванням ПДВ 8,98 грн.
Загалом у зв’язку з тим, що виробництво об’ємів молока в селянських домогосподарствах буде мати сезонне зниження, переробні заводи будуть вимушені підвищувати його ціну, повідомляє Асоціація виробників молока.

Сімейні молочні ферми запорука добробуту на селі

27 липня в Білогірській РДА Хмільницької обл. за ініціативою районного центру зайнятості була проведна зустріч представників сільських терріторій з фахівцями по створенню сімейних молочних ферм. Голови ОТГ, сільських та селищних рад, старости сіл спілкувалися з фахівцями ТОВ «Укрмілкінвест». Ця компанія має великий досвід у створенні сімейних молочних ферм в інших областях України. На думку представника компанії Сергія Чернієнко створення сімейних молочних ферм та об’єднання їх в кооперативи дасть можливість проводити організований збір молока високої якості по вигідній ціні. А ще це нові робочі місця і як наслідок податки в сільські бюджети.

На Дніпропетровщині жнива на фінішній прямій

Як повідомляє Управління АПК Дніпропетровської ОДА вже цього тижня при сприятливих погодних умовах жнива в регіоні буде закінчено. Оброблено майже 92% полів, з яких зібрано 2 млн. т ранніх зернових.

На Львівщині провести інвентаризацію землі допоможуть німецькі експерти

Облік земель сільськогосподарського призначення в області почався вже півтори роки тому. Щоб не тільки пришвидшити роботу в цьому напрямку, а зробити її професійно з урахуванням міжнародних стандартів, було запрошено фахівців проекту «Німецько-український агрополітичний діалог».