Monthly Archives: Червень 2018
«ЗЕЛЕНІ» ТАРИФИ НА ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ ДЛЯ ДОМОГОСПОДАРСТВ ПІДВИЩИЛИ
З 24 червня в Україні підвищено в середньому на 0,01% «зелені тарифи» на електричну енергію для приватних домогосподарств.
Це затверджено постановою НКРЕКП від 23 березня 2018 року № 359, яка набула чинності 24 червня 2018 року.
АГРОПРОЕКТ «ПОЛЕ ЗНАНЬ»
ТОВ «Агро Маркетинг Груп» та ТОВ «ГОСПОДАР ЕЦ» пропонують прийняти заочну участь у проекті «Поле Знань» - науково-дослідному полігоні для практичних польових досліджень. Це відкрита наукова платформа, на якій кожен охочий може отримати доступ до результатів досліджень.
Ми досліджуємо:
- сучасні технології гербіцидного захисту соняшнику за технологіями: Clearfield, SUMO та класичною;
- технології гербіцидного захисту кукурудзи та нуту;
- випробування нових сортів та гібридів основних с.г культур;
- випробування інноваційних препаратів для підживлення культур.
Унікальність проекту в тому – що, він є незалежним від великих хімічних корпорацій, а отже результати отриманих досліджень є об’єктивними та неупередженими, у порівнянні з науковими полями відомих міжнародних виробників пестицидів та мікродобрив.
День «Поле Знань» відбудеться 27 липня 2018 р. в с. Панфіли, Яготинський район, Київська обл. Детальна програма та запрошення будуть надіслані за 2 тижні до заходу.
На нашому заході очікується 150 – 200 відвідувачів та 15 компаній дистриб’юторів.
Для отримання більш детальної інформації ви можете звернутися за тел.:
099-723-28-88, 067-297-46-32, 063-957-63-07, тел./ф – 044-501-78-23
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ БЕЗ ГРИМУ
Коли про децентралізацію віщують державні чиновники, громадяни поблажливо посміхаються й переключають телевізор на інший канал. Мовляв, що з них візьмеш, самі не відають, що творять. Інша справа, коли йдеться вже про реальні урядові програми, за допомогою котрих влада отримує чергові транші від іноземних лихварів. Децентралізація – одна з таких програм. Думками про неї з нашим кореспондентом поділилися фермери з різних регіонів України, а узагальнити підняті питання ми попросили Народного депутата України Вадима Івченка.
Кор.: Вадиме Євгеновичу, як Ви оцінюєте ефективність Адміністративно-територіальної реформи, започаткованої в Україні під гаслами децентралізації влади і підвищення фінансової спроможності сільських територіальних громад? Зокрема, чи змінює вона життя пересічних селян і фермерських господарств?
Вадим Івченко: Те, що відбувається, реформою навіть не варто називати. Терміни реалізації програмних документів, покладені 2014 року в її основу, давно вичерпані, а більшість завдань залишилися утопічними прожектами. Так, про розрекламовану «добровільність об’єднання» дуже швидко забули, а фінансові можливості одних громад збільшились виключно за рахунок інших. Та й сам процес так званого реформування віддали на відкуп чиновникам, які діють як лебідь, рак і щука з відомої байки. Як правильно, ніхто не знає, а діяти потрібно (за височайшим повелінням) «виключно в межах конституційних норм», інакше можна й за грати потрапити. В результаті така децентралізація демонструє свою відверту неефективність і неспроможність досягати поставлених цілей.
КРЕДИТИ ПІД 1% – ЕКОНОМІЯ КОШТІВ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ
Редакція отримала від Мінагрополітики інформаційну довідка щодо стану фінансової підтримки фермерів у 2018 році за бюджетною програмою 2801230 «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств», якою передбачено видатки загального фонду держбюджету обсягом 1,0 мільярд гривень.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств (далі – Порядок) державні банки формують реєстри одержувачів і щомісяця до 10 числа (крім векселів) подають їх до Мінагрополітики.
Станом на 15 червня філіями банків здійснюється перевірка документів, поданих фермерськими господарствами за травень (усього 361 заявка) на відповідність вимогам Порядку для включення їх до реєстрів компенсації за відповідними напрямками.
Фінансування за вищевказаною програмою ще не здійснювалось, у зв’язку з тим, що до Мінагрополітики не надходили сформовані державними банками реєстри одержувачів фінансової допомоги.
Так, ПАТ АБ “Укргазбанк” офіційно надав реєстри одержувачів фінансової допомоги за травень місяць поточного року на загальну суму видатків у розмірі 719 666,25 грн. (11 заявок від фермерських господарств), за напрямами:
У Піднебесній зростає попит на свинину
На думку незалежного консультанта з питань розвитку м’ясного бізнесу Євгена Шатохіна найближчі десять років в Китаї свинина буде найважливішим м’ясом. Тому українським експортерам свинини варто переорієнтуватися на цю країну з величезними економічними і людськими ресурсами.