Monthly Archives: Травень 2018

ВАДИМ ІВЧЕНКО:ПРОБЛЕМУ ОБІГУ ЗЕМЕЛЬ МОЖЕ ВИРІШИТИ ЩОРІЧНЕ СТВОРЕННЯ ВІД 50 до 100 ТИСЯЧ СІМЕЙНИХ ФЕРМЕРСЬКИХ ГОСПОДАРСТВ

Сесійні дні з 22 по 25 травня влада анонсувала як Аграрний тиждень у Верховній Раді, обіцяючи прийняти низку важливих для аграріїв Законопроектів. Значна частина з них була ініційована Народними депутатами з фракції ВО „Батьківщина”, в тому числі і заступником голови аграрного Комітету В. Івченко.

Фото-2_web

Редакція звернулася до Вадима Івченка з проханням прокоментувати результати законотворчої діяльності парламентаріїв, та їх наслідки для селян.

 

ВФУ. Вадиме Євгеновичу, які законопроекти планує розглянути Верховна Рада, та які зміни вони принесуть аграріям?

Вадим Івченко: Дісно, на порядку денному цього пленарного тижня стоять ряд важливих законопроектів – як тих, що стосуються земельної проблематики, так і розвитку сімейного фермерства та протидії корупції та рейдерства, але два важливих аграрних законопроекти знято з розгляду з незрозумілих причин.

Порошенко підтримав скасування мораторію на землю

22 травня 2018 року Європейський суд з прав людини рекомендував скасувати в Україні мораторій на продаж землі сільськогосподарського призначення.

У відповідь на це ЗМІ поширили інформацію що Президент України Петро Порошенко підтримує це рішення та виступає за скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення. Про це він заявив на засіданні Національної інвестиційної ради в Києві .

Пряма мова: «Чинний мораторій на продаж земель стримує інвестиції, гальмує розвиток аграрного ринку і позбавляє значну кількість громадян України можливості реалізувати конституційне право розпоряджатися своєю земельною власністю. Але навіть рішення Європейського суду з прав людини, який визнав, що абсолютна заборона на купівлю і продаж земель сільськогосподарського призначення порушує Європейську конвенцію з прав людини, не протверезило наших популістів. Мушу визнати, що я в цьому питанні, хоч і стою на позиціях української Конституції та європейського права, але поки що перебуваю в політичній меншості».

Петро Порошенко зазначив, що продовжить докладати зусилля щодо зміни політичної ситуації у відношенні до цього питання.

«Але я продовжу докладати свої зусилля, щоб добитися в цьому питанні перемоги здорового економічного глузду. Для вирішення такої проблеми демократія вимагає часу і сили, але сили переконання. І, звичайно, роботи з громадською думкою», — підкреслив Петро Порошенко.

Редакція газети „Вісник Фермер України” має свою точку зору на цю проблему, неодноразово висвітлену на шпальтах нашого видання, але вона може не співпадати з точкою зору наших читачів.

Тому ми пропонуємо відкриту дискусію з цього приводу. Дискусію не з приводу доцільності чи не доцільності запровадження ринку землі, а дискусію з приводу позиції Президента України до цієї проблеми.

Інформацію можливо надсилати на електронну скриньку редакції: farmexpo@ukr.net

Звертаємо увагу, що Ваші відповіді будуть розміщені в широкому доступі. Ваші персональні данні, за Вашим бажанням, можуть не публікуватися.

 

Редакція газети „Вісник Фермер України”

 

 

ПІШОВ З ЖИТТЯ НЕ ПОЛИШАЮЧИ БОРОТЬБУ ЗА ФЕРМЕРСЬКІ ЗЕМЛІ

Асоціація фермерів та приватних землевласників з глибоким сумом повідомляє про те, що пішов з життя лідер фермерського руху Харківщини, один з перших фермерів Слободянського краю, голова фермерського господарства „Сила” Золочевського району Харківської області Луценко Семен Іванович.

Семен Іванович був справжнім борцем за фермерську ідею, за відстоювання прав вільних господарів, одним з перших початківців заснування фермерського руху не лише на Харківщині, а й на всій Україні.

До останніх хвилин свого життя він не полишав відстоювати право володіння фермерськими землями через право постійного користування.

Висловлюємо співчуття рідним та близьким. Сумуємо за непоправною втратою однодумця.

 

Асоціація фермерів та приватних землевласників Харківської області.

ВІДБУВСЯ ВАЖЛИВИЙ СЕМІНАР ДЛЯ АГРАРІЇВ ПОЛТАВЩИНИ

 

 

24 травня 2018 року в місті Полтава відбувся семінар – практикум «Практичні поради для сільгоспвиробників по збереженню землі та оптимізації оподаткування»

DSC_3931_веб

Семінар було організовано Асоціацією фермерів і приватних землевласників “Відродження Полтавщини”, редакціями журналу «АгроPRO» та газети «Вісник Фермер України» за підтримки Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОДА.

Відкрив семінар голова Полтавської Асоціації, віце-президент АФЗУ Василь Бурлака, а з інформацією від Департаменту АПР виступив начальник відділу врегулювання відносин власності, правової допомоги населенню та соціального розвитку Чорненький Сергій Іванович.

Спікерами на семінарі були Олександр Норочевський – адвокат з земельних питань та Ельвіра Ткачова — головний редактор журналу «АгроPRO», експерт з питань оподаткування сільськогосподарських товаровиробників ГО «Інститут податкових реформ».

DSC_3938-веб

В ході семінару спікери проаналізували недоліки договорів оренди землі, які укладаються сільгоспвиробниками та запропонували включити до них ті положення, які захистять право користування землею. Були детально розглянуті юридичні та податкові аспекти користування землею, власники, якої померли, а також особливості застосування сільгосппідприємствами емфітевзису та суборенди.

Олександр Норочевський звернув увагу учасників семінару на, здавалось би незначні події, які можуть стати першим кроком у рейдерському захопленні земель сільськогосподарського призначення та дав поради як цього уникнути.

Багато хто з сільгосппідприємств скаржаться на те, що забагато сплачують податків (і це дійсно так). Але при цьому через необізнаність  вони не користуються тими перевагами, які держава передбачила для них у Податковому кодексі. Єльвіра Ткачова запропонувала скористатися такими нормами і зменшити податкове навантаження своїх підприємств.

DSC_3936-веб

Семінар виявився для учасників надзвичайно цікавим, корисним та інформативним. Фахова ексклюзивна інформація надавалася на прикладах в доступній формі. Про це свідчать відгуки, які протягом декількох годин після закінчення семінару отримував голова обласної Асоціації Василь Бурлака.

Якщо вас зацікавила тематика семінару звертайтесь до редакції газети «Вісник Фермер України» та журналу «АгроPRO» і у вашому регіоні може бути проведений такий же захід.

 

Редакція ВФУ

СЕМІНАР-ПРАКТИКУМ ДЛЯ ФЕРМЕРІВ ПОЛТАВЩИНИ

Асоціація фермерів та приватних землевласників Полтавської області „Відродження Полтавщини”, спільно з ТОВ «ГОСПОДАР ЕЦ» та редакцією журналу «АгроPRO» 24 травня 2018 року проводить для фермерів Семінар-практикум з питань оподаткування, земельних та трудових відносин. (Програма Семінару нижче)

 

Місце проведення: м. Полтава, вул. Міщенка,  2 (Зала Департаменту АПР Полтавської облдержадміністрації).

Дата проведення: 24 травня 2018 року.

Початок реєстрації – 9.30

Початок роботи – 11.00

 

 

Для отримання більш детальної інформації Ви можете звернутися обласну АФЗ, департамент АПР полтавської області чи за телефонами до організаторів:

050-391-94-72, 099-723-28-88, 067-297-46-32, 063-957-63-07, тел./ф – 044-501-78-23

E-mail:  reklamavfu@gmail.com           farmexporekl@ukr.net

Сайт:   www.farmer-ukr.com

 

 

ПРОГРАМА

Семінару-практикуму «Актуально про податки, землю та працю для сільгосппідприємств»