Daily Archives: 04.04.2018

ЯК ТА ДЕ ФЕРМЕРУ ПРИДБАТИ ТЕХНІКУ ТА ОТРИМАТИ ЗА НЕЇ КОМПЕНСАЦІЮ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ

Міністерство економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) додало 37 виробників до переліку вітчизняних підприємств, придбання агротехніки яких частково компенсуватимуть аграріям із держбюджету. Нині їхня кількість сягає 97 виробників.

XTZ_3512

Аналіз Бази фермерських господарств України показав, що всього 30% фермерів мають електронні скриньки. Тобто, доступ до Інтернету у 70% фермерських господарств відсутній. Тому левова частка фермерів не може отримати достовірну інформацію про дотації і компенсації з Держбюджету. Підтвердженням тому є і численні звернення фермерів з різних регіонів країни, які телефонують до Асоціації фермерів і в редакцію газети «Вісник Фермер України» з проханням дати пояснення по цих питаннях та контакти підприємств, на продукцію та послуги яких можна отримати державну фінансову підтримку.

У зв’язку з цим на сторінках квітневого номеру газети «Вісник Фермер України» буде опубліковано покрокову інструкцію по «Порядку використання коштів, передбачених у Державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств» згідно Постанови КМУ № 106 від 07.02.2018 р., та «Перелік вітчизняних підприємств, вартість техніка та обладнання яких частково компенсується за рахунок коштів Державного бюджету».

В цьому Переліку будуть вказані контактні дані кожного підприємства – поштова адреса, телефонии, E-mail, адреса сайту, та перелік техніки, на яку надається компенсація.

Необхідно зазначити, що на ці цілі Державою передбачено 100,0 млн грн. і лише фермерські господарства можуть отримати на безповоротній основі компенсацію у розмірі 40 відсотків вартості придбаної техніки та обладнання, при цьому компенсація техніки та обладнання у розмірі 25 відсотків вартості техніки та обладнання надається за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801580 “Фінансова підтримка сільгосптоваровиробників” за напрямом “Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва”, а у розмірі 15 відсотків вартості — за рахунок бюджетної програми КПКВК 2801230 “Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств”.

Процедура та вимоги щодо отримання державної допомоги на закупівлю техніки та обладнання фермерським господарствам визначені Порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті для часткової компенсації вартості сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2017 р. № 130)

Для розміщення інформації про підприємство необхідно звернутися до редакції газети:

Тел..: 044-501-78-23

Тел.. моб.: Київстар – 067-297-46-32, МТС (Водафон) – 099-723-28-88

Ел. пошта: farmexpo@ukr.net, farmexporekl@ukr.net, reclamavfu@gmail.com

 

Редакція газети.