Daily Archives: 03.03.2018

ФЕРМЕРСТВО – ЦЕ ЖИТТЯ СЕЛА ВЗАГАЛІ!

 

 

В роботі XXVIII з’їзду АФЗУ взяв участь в. о. Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. Привітавши зібрання від імені Прем’єр-міністра України він виступив з короткою змістовною доповіддю, в якій зосередився на головних проблемах фермерів та своїх баченнях шляхів їх вирішення. Пропонуємо увазі читачів його головні тези:

ДЕРЖАВА ДОПОМАГАТИМЕ ФЕРМЕРАМ

В Державному бюджеті України на 2018 рік передбачена солідна сума на підтримку сільськогосподарських виробників. Зокрема, близько 1 млрд гривень мають отримати дрібні фермерські господарства. Чи не станеться й цього разу так, як бувало вже не раз: основні гроші дістануться великим холдингам, а фермерам залишаться «ріжки та ніжки»? Особливо найдрібнішим, у яких і землі жменя, і гаманець худий. Ці сумніви своїх побратимів-фермерів коментує заступник міністра сільського господарства у справах фермерства Віктор Шеремета.

Шеремета-на-1-стор

Зокрема, Віктор Васильович підкреслив: «Так, нам виділили мільярд, можливо навіть збільшать цю суму, але для того, щоб ці кошти отримали дійсно найменші сільгоспвиробники, потрібно здолати немало перешкод. Одна з них – позиція наших банків, які в жодному разі не дадуть позики фермеру, якщо він не має в користуванні 500 га землі і більше. Хоча, правду кажучи, з деякими банками вдалося знайти порозуміння, є спільні напрацювання, якими передбачаються кредити без застави. Таких банків повинно бути якомога більше, тоді по цьому напрямку можна буде вважати реальною компенсація 1,5 облікової ставки. Іншими словами: якщо сьогодні облікова ставка НБУ складає 16%, то фермер отримає компенсацію в розмірі 24%. Але якщо кредит буде виділений під 25%, то 1% в обов’язковому порядку повинен погасити фермер, а якщо під 23% – то фермеру компенсують лише 22 %, а 1% повинен сплатити фермер».