Monthly Archives: Березень 2018
ЧЕРГОВИЙ НОМЕР ГАЗЕТИ «ВІСНИК ФЕРМЕР УКРАЇНИ»
4 березня 2018 року вийшов з друку черговий номер газети «Вісник Фермер України» (№4 (422)), на сторінках якого інформація про XXVIII зїзд АФЗУ, найцікавіші виступи делегатів, гостей, в тому числі й в. о. міністра М. Мартинюк, та новий склад ради АФЗУ.
На першій сторінці видання роз’яснення заступника міністра Віктора Шеремети про те, як Держава буде допомагати фермерам.
Окрім того на сторінках цікава інформація про інкубатори для вирощування курчат, про обладнання для господарств що займаються виробництвом молока.
А от як боротися з розростанням захисних лісосмуг та не втрачати до 10% врожаю – рекомендації від «АЛМІ-Центру» на сторінці 5 видання.
Особливо цінну інформацію знайдуть фермерські господарства що сплачували та сплачують ПДВ. Про це на сторінці 6 «Правовика».
Про те що бджоли приносять мед знають всі, а от те що від 30 до 50 % врожаю залежить саме від цих маленьких комах можливо прочитати в цьому ж номері.
Передплатникам газета відправлена через «Укрпошту» 5 березня 2018 року.
Редакція «ВФУ»
Уряд надаватиме дотації за утримання корів та молодняку
(Інструкція для отримання коштів)
Одним із інструментів державної підтримки розвитку тваринництва є надання фізичним особам спеціальної бюджетної дотацій за утримання молодняка ВРХ у розмірі до 2500 грн за вирощування телят до 1-річного віку. Підприємствам Уряд надаватиме дотацію за утримання корів у розмірі 1500 грн. Про це йшлося під час круглого столу «Державна підтримка галузі тваринництва в Україні» в рамках XІ Міжнародного молочного конгресу за участі представників Мінагрополітики 6 березня.
Для отримання дотації за утримання корів підприємство має подати до Мінагрополітики такі документи:
АГРО 2018
Виставка «АГРО-2018» — найбільша агропромислова виставка в Україні та Східній Європі, виступає ефективною платформою для вдосконалення виробництва, впровадження інновацій, презентацій новинок в усіх сферах АПК України, діловим заходом, що відкрив можливості для співпраці з країнами – лідерами світового аграрного сектору, а також унікальною нагодою для діалогу між приватним бізнесом і державою, асоціаціями та іноземними представниками.
Особлива увага приділяється: новинкам сільськогосподарської техніки та устаткуванню, високопродуктивним породам свійських тварин, сучасним агротехнологіям для всіх галузей сільського господарства.
ФЕРМЕРСТВО – ЦЕ ЖИТТЯ СЕЛА ВЗАГАЛІ!
В роботі XXVIII з’їзду АФЗУ взяв участь в. о. Міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. Привітавши зібрання від імені Прем’єр-міністра України він виступив з короткою змістовною доповіддю, в якій зосередився на головних проблемах фермерів та своїх баченнях шляхів їх вирішення. Пропонуємо увазі читачів його головні тези:
ДЕРЖАВА ДОПОМАГАТИМЕ ФЕРМЕРАМ
В Державному бюджеті України на 2018 рік передбачена солідна сума на підтримку сільськогосподарських виробників. Зокрема, близько 1 млрд гривень мають отримати дрібні фермерські господарства. Чи не станеться й цього разу так, як бувало вже не раз: основні гроші дістануться великим холдингам, а фермерам залишаться «ріжки та ніжки»? Особливо найдрібнішим, у яких і землі жменя, і гаманець худий. Ці сумніви своїх побратимів-фермерів коментує заступник міністра сільського господарства у справах фермерства Віктор Шеремета.
Зокрема, Віктор Васильович підкреслив: «Так, нам виділили мільярд, можливо навіть збільшать цю суму, але для того, щоб ці кошти отримали дійсно найменші сільгоспвиробники, потрібно здолати немало перешкод. Одна з них – позиція наших банків, які в жодному разі не дадуть позики фермеру, якщо він не має в користуванні 500 га землі і більше. Хоча, правду кажучи, з деякими банками вдалося знайти порозуміння, є спільні напрацювання, якими передбачаються кредити без застави. Таких банків повинно бути якомога більше, тоді по цьому напрямку можна буде вважати реальною компенсація 1,5 облікової ставки. Іншими словами: якщо сьогодні облікова ставка НБУ складає 16%, то фермер отримає компенсацію в розмірі 24%. Але якщо кредит буде виділений під 25%, то 1% в обов’язковому порядку повинен погасити фермер, а якщо під 23% – то фермеру компенсують лише 22 %, а 1% повинен сплатити фермер».