Category Archives: > АГРОНОВИНИ

З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ АФЗУ!

15 лютого 1991 року в місті Києві, в приміщенні Київського політехнічного інституту, відбувся установчий з’їзд Асоціації фермерів України (АФУ), яка пізніше в 1997 році на VIII звітно-виборному з’їзді була перейменована в АФЗУ – Асоціацію фермерів та приватних землевласників України.

Таким чином 15 лютого Асоціація відзначає свій День народження. 

ban_afzu_small2

 

 

 

 

Вітаємо всіх фермерів та прихильників АФЗУ з цим святом!

 Редакція газети “Вісник Фермер України”.

 

Конституційний Суд відмовився вирішувати долю земельного мораторію

Конституційний Суд України відмовив у відкритті конституційного провадження з приводу пунктів 14, 15 розділу Х “Перехідних положень «Земельного кодексу Україні» щодо мораторію на відчуження сільгоспземель.

Про це йдеться в повідомленні Конституційного Суду.

Конституційне клопотання було направлено на початку 2017 року 55 депутатами Верховної Ради. Одним з ініціаторів подання був Олексій Мушак.

Формально мораторій на продаж сільськогосподарських земель в Україні діє тимчасово, але його постійно продовжують. Причина – в Україні досі не напрацьовано ряд законодавчих актив, які б встановлювали чіткі правила гри на земельному ринку та захищали права селян які працюють на своїй землі.

До того ж скасування мораторію вимагає Міжнародний валютний фонд і підтримують олігархічні структури.

 

Аграрії Маньківського району на Черкащині виходять на акції протесту через незаконні дії Держгеокадастру

 

Сьогодні, 12 січня, аграрії Маньківського району Черкаської області о 9 годині ранку проведуть акцію протесту під стінами районного відділу Держгеокадастру, який своїми незаконними діями порушує права орендарів земельних ділянок.

Справа в тому, що напередодні, 11 січня, був проведений аукціон на продаж близько 21 га землі у Маньківському районі, що були орендовані фермерським господарством «Білецьке». Договір оренди на право користування цією ділянкою закінчився ще у 2014 році. Однак власник підприємства – Григорій Білецький, який веде чесний бізнес та справно сплачує податки до бюджету, навіть не був допущений до торгів. З поданого ним пакету документів кілька файлів було вилучено, що і послугувало основною причиною для відмови.

Проект USAID «Агросільрозвиток» надасть співфінансування на створення центрів післяврожайної обробки фруктів і овочів

 

Проект USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку в Україні» («Агросільрозвиток») запрошує зацікавлені аграрні підприємства подавати заявки на співфінансування діяльності зі створення центрів післяврожайної переробки овочів і фруктів. Останній термін подання заявок – 24 січня 2018 р.

Зокрема, проект має намір підтримати: 1) створення одного центру післяврожайної обробки плодово-ягідної продукції у центральному регіоні України (Київська, Житомирська, Вінницька, Черкаська, Полтавська області); 2) створення одного центру післяврожайної обробки овочевої продукції у південному регіоні України (Миколаївська, Херсонська, Одеська, Запорізька області).

ПРОБЛЕМИ ЗЕМЕЛЬ ПОСТІЙНОГО КОРИСТУВАННЯ!

Останнім часом редакція газети та АФЗУ отримують багато звернень від власників фермерських господарств які мають землі постійного користування про прояви рейдерства, захоплення земель, виникнення конфліктів з “новими” власниками. Особливо це активізувалося після прийняття законів про виділення земель учасникам АТО.

Наші рекомендації як уникнути цих проблем в розсилці Фіксованим членам АФЗУ, Комплексним передплатникам та в черговому номері газети “Вісник Фермер України”.

Прес-служба АФЗУ